המידע שלפניכם מעודכן לגרסת זום: 5.0.1 ו נתמך בעבודה עם קורא מסך Jaws 2020 ומערכת הפעלה חלונות 10.

חשוב לציין – מידע זה כולל הנחיות ליצירת פגישת זום בתאריך ושעה עתידיים.

סדר הפעולות המומלצות :

 1. פתחו את תוכנת Jaws
 2. פתחו את תוכנת ה- Zoom
 3. וודאו שהנכם במסך ברירת המחדל, שהוא המסך הראשי, ושאינכם מחוברים לפגישה אחרת באופן הבא: לחיצה על Tabאמורה להציג בפניכם, שהכרטיסייה הנבחרת הינה במידה וזו אינה הכרטיסיה, שנו זאת בעזרת לחיצה על מקש "חץ למעלה".
 4. לחצו על מקש Tab עד שתגיעו לכפתור Schedule, ובחרו בו ע"י לחיצה על enter.
 5. בחלון החדש שנפתח, הסמן יתמקד על תיבת הטקסט, שבה ניתן, אך לא חובה להקליד את נושא הפגישה, למשל: "ארוחת בוקר עם החברים".
 6. בלחיצה אחת על tab תתמקדו בשדה תאריך ושעת המפגש. לחיצה על enter תפתח לוח שנה, בו תוכלו לשנות את התאריך בעזרת החצים. ניווט בעזרת חץ ימינה ושמאלה תדלג בין הימים, בעוד שניווט בעזרת חץ למעלה ולמטה תדלג בין שבועות. לבחירת התאריך הרצוי לחצו enter. ישנה אפשרות נוספת לפעולה זו: לחיצה על tab, ואז בחירה או הקלדה של תאריך או לבחור אותו בעזרת חצים למעלה ולמטה בשדות הבאים: day, month, year.
 7. נעבור עם tab לשדה הבא, שבו יש לבחור את שעת ההתחלה של המפגש בעזרת החיצים למעלה ולמטה.
 8. השדה הבא נקרא duration – משך המפגש. שימו לב כי שדה זה אינו נגיש, ולכן אין לשנות אותו. שינוי השדה לא יתעדכן ויתקע את תהליך תיאום המפגש, כך שתיאלצו להתחיל אותו שוב. לכן, פשוט עברו על השדה הזה בעזרת tab והימנעו מלבצע בו שינויים.
 9. ניתן לסיים כעת את התהליך ע"י לחיצה על tab מס' פעמים, עד שמגיעים לכפתור לפני שדה זה ישנן אופציות מתקדמות, שאותן אין צורך לשנות.
 10. לאחר סגירת חלון תיאום המפגש, נחזור אוטומטית למסך הראשי. יש להקיש tabעד שמגיעים לכרטיסיית home ובעזרת חץ למעלה או למטה לבחור בכרטיסיית
 11. יש להקיש tab עד שמגיעים לכפתור: copy meeting invitation information. הקישור למפגש הועתק לזיכרון הזמני וממתין להישלח.
 12. כעת ניתן לפתוח הודעת אימייל או whatsapp, להדביק את הפרטים ע"י לחיצה על control+v ולשלוח לכלל המשתתפים.
 13. למשתמשי Outlook ייפתח אוטומטית חלון, ממנו ניתן להוסיף תזכורת ללוח השנה ולזמן משתתפים נוספים. להוספת הזימון ליומן שלך, יש ללחוץ control+enter. לדילוג על שלב זה, יש ללחוץ escape ולהשיב "לא", לשאלה האם לשמור את השינויים.

בהצלחה!