Big Launcher
בתמונה- סמל היישומון Big Launcher

קורא/ת יקר/ה.

במידע שלפניכם משולבים מספר אלמנטים לחיזוק השימוש במידע המוצג.

  1. פעולות פשוטות לתרגול חלק מהפעולות המתוארות במידע – ניתן לזהות את משימות התרגול, באמצעות סימן המנורה האדומה שלפניכם.
EOYvL
סימן המנורה המציין חלקים לתרגול במידע הכתוב

2. סרטון הדגמה – אשר ממחיש מספר שימושים ביישומון המתואר

עשו שימוש במידע ובתרגול לחיזוק יכולת השימוש וההכרות עם יישומון Big Launcher

להורדת היישומון: GOOGLE PLAY

מטרת היישומון

יישומון Big Launcher  (“משגר גדול”), הוא יישומון אשר דורש הורדה מחנות האפליקציות, המיועד לאנדרואיד בלבד. בחנות קיימת גרסה חינמית וגרסה רחבה בתשלום. התיאור במידע שלפניכם, מתייחס לגרסה החינמית הקלה להתקנה והפעלה.

היישומון הופך את השימוש במסך הבית של אנדרואיד לפשוט יותר ומהיר יותר עבור אנשים עם קשיי ראייה, צורך בהגדלה, בעיות מוטוריות ואנשים מבוגרים. ממשק מסך הבית לאחר התקנת היישומון מוגדל וכך ניתן לבצע פעולות בצורה עצמאית ונוחה.  

אחרי התקנת היישומון, מסך הבית של המכשיר הופך למסך הכולל 6 אפשרויות לחיצה בלבד, ובהן הפעולות הבסיסיות ביותר להפעלת המכשיר – חיוג שיחות, שליחת הודעות, שימוש במצלמה, גלריה, חיוג חירום (SOS). ישנם 2 תוספים ליישומון שיש להוריד בנפרד על מנת להשתמש ביומן שיחות והודעות, קישורים להורדתם מצורפים במידע המוצג להלן.

HOMESCREEN
בתמונה- צילום מסך המראה כיצד ניתן לבצע שינוי בארגון היישומונים במסך הבית לפי בחירה

בתמונה מימין, מופיע סידור ברירת המחדל של המכשיר – הודעות טקסט ויישומון הגלריה נמצאים בטור ימין אחד מעל השני. בתמונה משמאל ניתן לראות כי נבחרו במקומן לאחר התאמות יישומון וואטסאפ וכפתור של התקשרות לאיש קשר מועדף עם תמונת איש הקשר.

לאחר פתיחת היישומון, מוצגות למשתמש, מספר שאלות, אשר יש להתייחס אליהן, ולאשרן באמצעות סימון וי ירוק, על מנת להגדיר את היישומון במכשיר הטלפון.

השאלות שנשאלות –

 1. שפה – ניתן להשתמש בהגדרה אוטומטית או לשנות.

 2. בחירת גודל הטקסט ולהתאימו לפי הצורך

3. בחירת צבע יישומון והגדרה אם בהיר או כהה בהתאם לנוחות, סנוור ועוד.

4. הגדרה אם היישומון יכול למחוק פריטים כמו היסטוריית שיחות, הודעות ואנשי קשר.

ניתן לשנות ולהתאים מחדש את ההגדרות במידת הצורך.

5. לאחר התקנה ועל מנת להשתמש ב- Big Launcher, יש להגדיר את היישומון כמסך הבית בהגדרות הטלפון.

BIGLAUNCHERבתמונה- צילום מסך הבית לאחר הגדרת היישומון BIG Launcher

פונקציות היישומון כוללות:

  1. סימן הטלפון- מצד שמאל למעלה. בלחיצת כפתור על הטלפון, ניתן לגשת לאנשי קשר כרגיל כולל מועדפים, אפשרות להוספת אנשי קשר, שיחות אחרונות. שיחה שלא נענתה תופיע כסימן הטלפון מהבהב. ישנו גם סימון מקודד בצבעים לשיחות, ירוק= שיחה נכנסת, צהוב=שיחה יוצאת, אדום=שיחה שלא נענתה. בגרסה החינמית ניתן לראות רק את 5 השיחות האחרונות ולוח המקשים מושבת במהלך שיחת טלפון. בגרסה בתשלום ניתנת גישה לכל השיחות, בעלות של 29.90 ₪.
EOYvL
נורה – סימן לתרגול

תרגול שימוש ביומן שיחות –

  • על מנת לנהל את השיחות ואנשי הקשר, עליכם להוריד כאן את יישומון היסטוריית שיחות והגדלת מסך החיוג. בחרו איש קשר אותו תרצו בהמשך להגדיר כאיש קשר לשעות חירום (SOS) ועדכנו אותו באמצעות שיחה טלפונית שבוצעה על ידי היישומון החדש בכך.

2. סימן המעטפה– למעלה בצד ימין – ניתן לגשת להודעות SMS. על מנת לקרוא הודעות יש להוריד יישומון נוסף מותאם להודעות כאן.  יישומון זה רלוונטי למי שמשתמש בהודעות SMS. לאחר ההתקנה יש לאשר ליישומון להחליף את ממשק ניהול ההודעות שמותקן על המכשיר. כשיש הודעה חדשה, הסימן של המעטפה יהבהב. בגרסה החינמית, לאחר 20 SMS שנשלחים, מצורף קישור ל- biglauncher.com לכל  SMS.

3. סימן המצלמה- בשורה האמצעית מצד שמאל.

4. סימן הגלריה– בשורה האמצעית מצד ימין. דרך הגלריה ניתן לדפדף בתמונות שצילמנו.

5. סימן ה-SOS – מצד שמאל למטה. כדי להפעיל את האפשרות של SOS יש לאשר את האפשרות הזו בעת ההתקנה ולאחר האישור יש לאשר גם את האפשרות של היישומון לנהל שיחות. ניתן לבחור אם להודיע באמצעות שיחה או הודעה SOS, ניתן להגדיר להיכן תישלח ההודעה וכן ניתן להוסיף מיקום.

EOYvL
נורה – סימן לתרגול

תרגול שימוש בSOS –

  • כעת, השתמשו בכפתור SOS ובקשו משוב מאיש הקשר שלכם כיצד קיבל את המידע לגבי מיקומכם.

6. סימן היישומונים הנוספים– מצד ימין למטה- בלחיצה ניתן לגשת ליישומונים נוספים

בלחיצה על הסימן הזה, מופיעות כל היישומונים המופיעים על המכשיר בסדר א"ב. בגרסה בתשלום ניתן ליצור דף נוסף כמו דף הבית לפי היישומונים בהם משתמשים הרבה ולא על פי סדר א"ב.

בשל מגבלות הגרסה החינמית ישנה אפשרות להתאמה רק בעמודה הימנית של הלחצנים. בעמודה זו ניתן לבחור ב-2 היישומונים המשמעותיים שלנו שיופיעו באופן נוח בעמוד הראשון. כמו בדוגמה שהוצגה לעיל, במידה ואינכם משתמשים לעיתים קרובות ביישומון כמו גלריה ומצלמה ניתן להחליף אותן ביישומונים שימושיים יותר כמו יוטיוב, וואטסאפ, איש קשר ספציפי וכו'. כמו כן, ניתן להוסיף מספר מסכי בית ולהגדיר בהם יישומונים לשימוש פשוט ונוח.

כתבה- מאיה מאיר- פוקס, מורה להדרכה שיקומית

נובמבר 2022