כיצד אפשר להתגלח באופן עצמאי? 

מטרת התדריך להציע מגוון פתרונות כיצד להתגלח באופן יעיל ובטוח.

תהליך הגילוח עלול לגרום לפציעת העור וקילוף של תאי עור מתים. לכן, בעת פעולת החיכוך עם הסכין, העור שנחשף לאחר הגילוח הוא רגיש ועדין. חשוב להקפיד להעביר את הסכין על עור רטוב בלבד, כיוון דלעור יבש נטייה גבוהה יותר להיפצע. בנוסף, מומלץ מאוד להשתמש בקצף/ ג'ל  גילוח ולהקציף את הפנים טרם השימוש בסכין. פעולה זו תסייע בהקטנת החיכוך של הסכין עם העור. בתום הפעולה מומלץ למרוח קרם מרגיע או אפטר שייב.

גילוח יכול להיות מסוכן עבור אנשים עם קשיי קרישת דם או חולי סכרת, אצלם הפצעים מגלידים באיטיות. ניתן להפחית את הסיכוי לפציעות על ידי שימוש במכונת גילוח חשמלית. במידה ואכן נבחר סכין גילוח, מומלץ להשתמש בסכין איכותי וחד מספיק, ששימוש בסכין שאינו חד דיו עשוי להעלות את הסיכוי לפציעות.

הגילוח עשוי להשאיר אזורים לא מגולחים שאינם אסתטיים. עקבו אחר ההוראות כדי להימנע מהיווצרותם של אזורים אלה:

  • השתמשו בשיטת גילוח באמצעות היעזרות בנקודת מוצא בולטת, כמו האוזן. בשיטה זו, יש להעביר את הסכין בקווים ישרים ולשמור על מעט חפיפה בניהם. לחילופין, ניתן לבצע פעולה דומה ולהעביר את הסכין במעגלים, כאשר נשמרת החפיפה ביניהם.
  • בסוף ביצוע הפעולה מומלץ להעביר את היד ולמשש את העור. במידה ונמצא אזור לא מגולח, השתמשו ביד כנקודת העוגן והעבירו את הסכין באזור.
  • אנשים עם שרידי ראייה יכולים להשתמש במראה מגדילה ובתאורה ממוקדת מתאימה.

נכתב על ידי ריטה לפיד, מנהלת מקצועית במגדל אור.


לחץ כאן לשירותי ההדרכה השיקומית